Zahrada

Pozemek o rozloze 4000 m², který školku obklopuje, volně navazuje na Kunratický les, do kterého můžeme vcházet přímo brankou z pozemku školky. Zahrada je velmi přírodní, podnětná, dobrodružná, inspirující a uklidňující pro děti i dospělé.

Naším cílem při utváření zahrady je dát dětem (i dospělým) prožitek – chceme, aby naše děti byly při tom – aby viděly, slyšely a dotýkaly se. Děti tak v týdnu s křídly pověsily na zahradě budku a pozorovaly, zda ji osídlí sýkorka, v týdnu smyslů vytvořily na zahradě zvonkohru a hrály si s ní, v týdnu země společně s učiteli vytvoří záhonky a zasejí do nich hrášek a ředkvičky, o které se dále starají,…

Naše zahrada dává dětem zážitek – můžeme posedět u ohýnku a opéct si buřty, zahrát si na piráty a honbu za pokladem, setkat se s pohádkovými lesními bytostmi, přespat ve školce a zažít si zahradu po tmě,….

Vjezd i výjezd na pozemek je zajištěn elektricky ovládanými bránami. Při vjezdu si ji rodiče otevřou telefonem přímo z auta a pohodlně zaparkují na přilehlém parkovišti. Pro příchozí rodiče s dětmi slouží malá branka.

Pokračujte na: Školka, Jídelna nebo Tělocvična